Історії успіху ProZorro: кращі практики закупівель у великого замовника

Історії успіху ProZorro: кращі практики закупівель у великого замовника

27.07.2018 10:01

НАК «Нафтогаз України» – один із найбажаніших партнерів для тисяч постачальників в Україні та за кордоном. Минулого року група «Нафтогаз» здійснила у ProZorro майже 10 тисяч закупівель. За перемогу в них змагалися як вітчизняні, так і міжнародні компанії.

Віталій Щербенко, директор з адміністративної діяльності та енергоефективності «Нафтогазу», голова тендерного комітету, розповів, які механізми використовує найбільша компанія України для ефективної організації закупівель.

Комунікація з бізнесом – запорука успішних торгів

Завдяки активній взаємодії з ринком «Нафтогаз» ефективно проводить такі складні тендери, як, наприклад, закупівля юридичних послуг. Яскраве тому підтвердження – тендер з юридичного супроводження відокремлення функції ГТС від Нафтогазу. В ході торгів за участі 9 міжнародних юридичних фірм вартість послуг з очікуваних 65,5 млн грн зменшилась до 17 млн грн. Економія склала рекордних 75%. При цьому за перемогу змагалися такі відомі юридичні компанії, як Baker McKenzie, HVG Law, Kinstellar.

Ще більшої економії – 78% – вдалося досягти у закупівлі юридичних послуг з консультування Наглядової ради. При очікуваній вартості послуг 28 млн грн, у ході торгів її вдалося зменшити до 6 млн грн.

В обох згаданих випадках важливу роль зіграла репутація Нафтогазу, як найбільшої компанії України, а також активна робота з потенційними постачальниками. 

До оголошення тендеру «Нафтогаз» обов'язково спілкується з бізнесом. Відкрита комунікація з потенційними постачальниками допомагає більш точно виписати технічне завдання, умови тендерної документації та визначити очікувану вартість закупівлі. До того ж, готовність прислухатись до бізнесу – гарний стимул для нього взяти участь у тендері. 

З появою оголошення про торги в системі ProZorro, робота з потенційними постачальниками не закінчується. Підрозділ, який проводить закупівлю, в день публікації оголошення про тендер розсилає потенційним учасникам запрошення взяти участь у торгах. Паралельно з цим на сайті компанії та у соціальних мережах публікуються прес-релізи та відповідні оголошення. 

Окрім цього, «Нафтогаз» організовує відкриті зустрічі з постачальниками, в ході яких обговорює проблеми, з якими вони зіштовхнулися в процесі закупівель, аби у майбутньому їх не допустити.

Допомога постачальникам з документацією 

Щоб полегшити бізнесу процес подачі тендерних пропозицій, «Нафтогаз» має маленький лайфхак: окремим файлом прописує перелік необхідних для участі у тендері документів. Відкривши один файл, учасники можуть перевірити наявність повного пакету документів, які має містити тендерна пропозиція. Більше того, левова частка документів, які готують учасники для участі в торгах, це довідки. Їх шаблони містяться в тендерній документації, тому їх заповнення займає зовсім небагато часу. Завдяки цьому учасники суттєво економлять час на підготовку тендерних пропозицій. Також зменшується ризик дискваліфікацій через некоректне оформлення документів. 

Розподіл сфер відповідальності сприяє якісній підготовці до тендеру

У «Нафтогазі» організація закупівель чітко регламентована. Всі процедури, повноваження та зона відповідальності кожного із учасників закупівельного процесу чітко визначені. 

Ініціатором проведення тендеру виступає структурний підрозділ, який формує технічне завдання. Далі разом із управлінням закупівель прописуються кваліфікаційні критерії до учасників. На тендерному комітеті керівник профільного структурного підрозділу обґрунтовує необхідність тієї чи іншої закупівлі. Після розгляду пропозицій відбувається голосування. Рішення приймаються більшістю голосів. 

Всі ці дії: відкрита комунікація з бізнесом, якісна підготовка умов тендеру, чіткість процедур та розподіл сфер відповідальності забезпечують бажаний результат. За 2017 рік група «Нафтогаз» заощадила на торгах у ProZorro більше 9,2  млрд грн. Загалом за час роботи компаній групи Нафтогаз у системі ProZorro економія коштів склала 13,7 млрд грн.

Історія «Нафтогазу» – одна із серії матеріалів, присвяченим секретам успіху на ProZorro. У попередній статті ми розповідали, як якісна підготовка до тендеру впливає на атомну безпеку країни.


Джерело - prozorro.gov.ua/news/istoriyi-uspihu-prozorro-krashi-praktiki-zakupivel-u-velikogo-zamovnika

Розділи сайту

Контакти

  • 04071, м. Київ, вул. Воздвиженська, 56, офіс 604
  • +38 (044) 580-02-58
  • [email protected]
Сервіси для Ваших справ
Сервіси 25h8 Результати пошуку